Emre Çalışır

Reading Time: 2 minutes

 

Ortaokul ve liseyi Burak Bora Anadolu Lisesi Fransızca bölümünde, lisans ve yüksek lisansı Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde bitirdim. Şu anda Politecnico di Milano’da Bilgisayar Bilimleri bölümünde 3.ncü sınıf doktora öğrencisiyim. 

Son 1 yıldır doktora çalışmalarımı aynı zamanda MIT Media Lab, Laboratory for Social Machines’de de gerçekleştiriyorum. İlgi alanım, sosyal medya uzerinden sosyo-politik olaylarin veri bilimi teknikleriyle incelenmesi. Yapay Zeka algoritmalarını çalışmalarımda sıklıkla kullanıyorum, özellikle de Metin sınıflandırma ve Segmentasyon alanında uygulamalarım oldu.

Doktora çalışmam öncesinde profesyonel deneyim olarak,

  • Çocukluğumdan lisans 2nci sınıfa kadar aile şirketlerinde çalışmam,
  • Lisans 2nci seneden başlayarak toplam 2.5sene Accenture Türkiye’de 5 büyük projede yönetim danışmanlığı analistliği (staj&part-time&full-time),
  • Lisanstan mezun olduktan sonra 2 sene kendi oyun ve mobil uygulama şirketim, Unity, Objective-C ile oyun ve uygulamalar geliştirme
  • 5 sene Vodafone’da Ar-ge mühendisliği, Big Data, Social Network Analysis, Contextual Marketing deneyimleri
  • 3 sene Politenico Milano’da Research Fellow pozisyonu
  • 2 sene MyanDigi Digital Marketing şirketinde Chief Digital Officer pozisyonu

olmak üzere sayısız deneyim edindim. Özellikle son 6 yıl boyunca Big Data, Data Science ve Ad Tech alanında inovatif ve gelir getiren projelere önemli katkılarım oldu.

Makalelerim ve Patentlerim

Linkedin: http://linkedin.com/in/emrecalisir/

Twitter: http://twitter.com/emrecalisir

E-posta: emrecalisir@gmail.com