Kullanim Kolayligi Saglamayan Platformlardan Netflix

Published by emre on

Reading Time: 1 minute

Dijital servislerle ilgili son kullanıcı olarak en temel istegimiz bunlara her zaman her yerden ulaşabilmektir. Birçok servis saglayici bunu sunmaktayken, Netflix’in halen neden bir Mac uygulamasının olmadigini anlamak oldukta guc. Ben bir kullanici olarak internetin olmadigi veya bant genisliginin dusuk oldugu bir ortamda, ornegin ucakta, bilgisayarimdan Netflix izlemek istiyorum. Bunu yapabiliyor muyum? Hayir.

Netflix, film indirme özelliğini bilgisayarlarda desteklemiyor. Telif hakki sebebiyle olabilir diyenler var. Ancak istediğim filmi yalnızca Netflix Mac uygulamasında açılacak formatta indirebilmeliyim. Nitekim dünyanın en büyük dijital film yayin saglayicisinin bir Mac uygulaması olmadıgı icin, aylık ödediğim servis erisim ücretinin içerisinde filmleri indirme hakkim olmasina ragmen bunu yapamıyorum.

Kullanici deneyiminin çok onemli olduğu günümüzde umarım firmalar daha bütünleşik servis sağlama konusunda adımlar atar. Ornegin bu ornekte geniş ekranda Mac bilgisayarımda film izlemek dururken neden telefon ya da tablet ekrana ile kisitlanayim?

Bu yazımı görebilecekleri bir internet takip mekanizmaları var mi bilmiyorum ama olur da sans eseri bu yazımı görürlerse diye Netflix marketing ekibine sevgilerimi sunuyorum.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.